Fiatal Szőlő Metszése

September 3, 2022

A szőlő metszését is el lehet végezni a téli hónapokban, főleg akkor, ha napközben fagy­pont feletti a hőmérséklet. Ugyan az elmúlt években nem voltak kiemelkedően kemény telek, a hidegebb napok azonban a tavasz felé kitolódnak, többször találkozhattunk azzal, hogy márciusban is fagyott. A vegetáció megindulása után már a mínusz 2-3 fokos hőmérséklet is árt a szőlőnek. Ezért a metszést célszerű úgy tervezni, hogy először a későbben érő fajtáknál végezzük el, a korai érésűeket pedig hagyjuk a végére. A szőlő most még nyugalmi állapotban van, a vesszőkben a nedvkeringés nem indult be. Ugyanakkor a nagyobb területen gazdálkodó szőlősgazdák jól tudják, hogy nem késlekedhetnek, mert a vegetáció márciusra várható beindulásáig valamennyi tőke metszésével végezniük kell.

  1. FARM MACHINE 2022 díjat nyert a CLAAS TRION betakarítógép
  2. Hogyan kell metszeni a szőlőt tavasszal, hogy jó lesz a termés, lépésről lépésre
  3. A szőlő metszése és a szamár

FARM MACHINE 2022 díjat nyert a CLAAS TRION betakarítógép

A rügyvizsgálat során a szőlőt károsító atkákra is figyelni kell. A szőlő levélatka és a szőlő gubacsatka a rügypikkelyek és a kéregrepedések alól jön elő. A hajtásnövekedéssel együtt a fiatal levelekre vonulnak és károsítanak. A szőlő gubacsatka a levél fonákán károsít, erős levélfertőzés esetén a virágzatot is megtámadja. Előrejelzésükre a ragacsos fogóöveket használják. A rügyatka alaktanilag azonos a szőlő gubacsatkával, azonban biológiailag eltérő mert elvesztette gubacsképző képességét. A levelek szívogatásával károsít, azok besodródnak, sárgulnak, elszáradnak. Mivel ez az atka kizárólag a rügypikkely alatt telel, a rügyvizsgálattal könnyen előjelezhető a várható kártétel. Az atkák mikroszkópikus mérete indokolja a tüzetesebb mikroszkópos vizsgálatot is. -2- Helytelen az a nézet, mely szerint csak erős atka fertőzőttség esetén indokolt a védekezés. A legolcsóbb védekezés a megelőzés, ha még időben megakadályozzuk a gubacsatkák túlszaporodását. A rejtett életmódú atkák esetében a legcélravezetődőbb, ha a telelő imágót pusztítjuk el, mielőtt a nőstények a tojásaikat leraknák.

  • Kalács Archives - ÍZŐRZŐK
  • Ugye nem feledkezel meg a téli metszésről? - Agroinform.hu
  • A szőlő metszése és a szamár
  • Kék fehér ruha
  • Eozinofil granulocita alacsony
  • The box aktív hangfal
  • Utinform m3 autópálya építés
  • Mikor esik ki a tejfog
  • Alvajárók teljes film magyarul videa
  • A szőlő metszése - Borászat
  • Remény rabjai videa

Hogyan kell metszeni a szőlőt tavasszal, hogy jó lesz a termés, lépésről lépésre

Minden ezt követő évben növelhetők. Az ágak metszésekor hagyjon kis tuskókat. Ez annak köszönhető, hogy a kár nem gyógyul meg a bokoron, hanem kiszárad. Jegyzet: sok kertész nem tartja ésszerűnek a szőlő őszi metszését, azt állítva, hogy ez a következő fagyok előtt károsítja a szerkezetet, különösen az elsőéves palánták esetében. A szőlő metszése sok finomsággal bír, ezért ijesztőnek tűnhet egy tapasztalatlan termelő számára. Először tanulmányoznia kell a meglévő ajánlásokat és be kell tartania azokat. A szőlő egy önkényes kultúra, amely sok figyelmet igényel, de miután elsajátította az ápolásukra vonatkozó összes szabályt, hihetetlenül ízletes és egészséges bogyókkal lehet majd ellátni a családot.

Fontos: az eltávolított mostohákat gondosan össze kell gyűjteni és elégetni, különben megnő a betegségek kialakulásának valószínűsége. Nyár végén eljött a második eljárás ideje - pénzverés. Fő feladata a tápanyagok irányítása oly módon, hogy minden gyümölcs érni tudjon. Itt az ideje elkezdeni a bokrok üldözését, amikor a hajtások növekedése megszűnik. A tetejüket kb. 15-20 cm-re leszorítják. Fontos: a pénzverés ellenjavallt száraz időben, valamint olyan bokrokon, ahol különféle betegségek alakulnak ki. Ezenkívül a nyár beköszöntével ritkítania kell a bokrokat. Virágzás után meg kell vágni a szőlő alsó részének leveleit, amelyeken a fürtök képződnek. Hogyan kell metszeni a szőlőt ősszel Az őszi metszést 1-2 héttel a csomó leszedése után kell elvégezni. Erre azért van szükség, hogy a növény erősödjön. Ha nagy mennyiségű lombozat marad a növényen, mesterséges levélhullást kell szervezni. Sokkal könnyebb a növényeket metszeni lomb nélkül. Általános tippek a szőlő metszéséhez a következő fagy előtt: A szőlőt fára vágják, a vágáson halványzöld szín jellemzi.

A szőlő metszése és a szamár

Hosszú. Ez a módszer nem minden fajtára alkalmas, fő célja a gyümölcsök számának növelése. Minden lövésnél legfeljebb 15 szem maradhat. Összesen körülbelül 60 szemnek kell maradnia az egész bokoron. Hosszú metszési technikát alkalmaznak, általában az ázsiai szőlőfajták esetében. Vegyes. Talán a legelterjedtebb módszer az agronómusok körében. Ennek a bokorképzési technikának a jellemzője a hosszú és a rövid metszés kombinációja. Ennek a megközelítésnek köszönhetően lehetséges a bokor folyamatos frissítése. A hajtások másik részét lerövidítik a termés mennyiségének növelése érdekében. Sok kezdő agronómus érdekli, érdemes-e levágni a szőlőbajuszt. Sajnos nincs határozott válasz. A bajuszának köszönhetően a növény jobban tapad és fejlődik. Ha a szőlő meg van kötve, akkor nincs értelme megtartani a bajuszt. Másrészt ez a legmegbízhatóbb módszer a szőlőágak rögzítésére. Ezért a használt bajuszhoz nem szabad hozzányúlni, a felesleges, szabadon lógóakat eltávolíthatjuk. Hasznos tippek kezdőknek Gondoskodni kell a szőlőről, mivel szeszélyes és önfejű növény.

A sérült, gyenge, nem gyümölcsöző hajtások rövidítésével vagy eltávolításával az új ágak növekedését serkentik. Ennek eredményeként a növény folyamatosan fiatalodik, és bőségesen terem. A szőlőt le kell metszeni Ugyanakkor bokrok alakulnak ki. Ennek köszönhetően a kultúrának dekoratív célja is lehet, egy nyaraló díszítése. Fontos: A hajtások rendszeres metszése bőséges éves termést biztosít az agronómusnak, mindezt a növény teteje és a rizóma közötti helyes aránynak köszönhetően. Hogyan kell metszeni a szőlőt Az agronómusok abban különböznek, hogy mikor és hogyan kell metszeni a szőlőt. A tavaszi és az őszi metszés hívei vannak. Az alábbiakban részletesen leírjuk a folyamatot. De először nem lesz felesleges tisztázni - az élet első évében egy fiatal csemetének nincs szüksége metszésre. Az első feldolgozás sikere érdekében meg kell ismerkednie a folyamat összes bonyolult részével, nevezetesen: A szőlőt csak az egyik oldalon kell levágni. A használt szerszámnak tisztának és élesnek kell lennie.

vicces-bögre-feliratok