Női Vízilabda Válogatott: Női Vízilabda-Válogatott - Blikk

2007 – 14. 2009 – 11. 2011 – Ezüst 2013 – 9. 2015 – 5. 2017 – 10. 2019 – 11. Világkupa [ szerkesztés] 2006 – 8. 2010 – 4. Világliga [ szerkesztés] 2007 – 6. 2008 – 5. 2009 – 5. 2010 – 5. 2011 – 4. 2012 – 4. 2013 – Arany 2014 – 4. m v sz Női vízilabda -válogatottak Afrika Dél-afrikai Köztársaság Ázsia és Óceánia Ausztrália Dél-Korea Japán Kazahsztán Kína Új-Zéland Üzbegisztán Amerika Brazília Egyesült Államok Kanada Kuba Puerto Rico Venezuela Európa Belgium Csehország Franciaország Görögország Hollandia Horvátország Izrael Magyarország Nagy-Britannia Németország Norvégia Olaszország Oroszország Portugália Románia Spanyolország Svájc Svédország Szerbia Szlovákia Szlovénia Törökország Ukrajna Megszűnt Jugoszlávia Szovjetunió Vízilabdaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap

3. Sport: Bronzéremért játszhat a magyar női vízilabda-válogatott | hvg.hu
  4. Női vízilabda-válogatott | 24.hu
  5. Fontos döntést hozott a női vízilabda-válogatott csodaszép kapusa

Amerikai

Görögországban, a Glyfada csapatában folytatja pályafutását Gangl Edina, a három hét múlva kezdődő tokiói olimpiára készülő magyar női vízilabda-válogatott kapusa. A 31 éves játékos az M1 aktuális csatornának elmondta: nagyon sokat köszönhet klubjának, az UVSE-nek, ahol érett pólós lett, de úgy érezte, hogy váltania kell. Gangl Edina a szurkolók egyik kedvence Fotó: Hirling Bálint - Origo "Külföldi légióskodás nélkül hiányos lenne a pályafutásom. Emellett úgy érzem, hogy még 30 felett is lehet fejlődni" - fogalmazott Gangl. Ne maradjon le az ORIGO cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail címét és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.

A magyar női vízilabda-válogatott megszerezte a harmadik helyet szombaton a tokiói olimpián, miután 11-9-re legyőzte az orosz csapatot, és ezzel első olimpiai érmét nyerte. A női válogatott a legutóbbi három olimpián mindig a negyedik helyen végzett, Rióban éppen az oroszoktól kapott ki a bronzmeccsen. A csoportmeccsek nyitányán 10-10-es döntetlent játszott a két csapat. Az oroszok az amerikaiaktól, míg a magyarok a spanyoloktól kaptak ki az elődöntőben. Biró Attila szövetségi kapitány ezúttal is egy kapust nevezett a talákozóra. A magyar csapat hozta el a ráúszásnál a labdát - eddig az ilyen párharcok 96 százalékát megnyerte a játékokon - és az első támadásból Rybanska révén meg is szerezte a vezetést. Glizina egyenlített, Vahitova emberelőnyös gólját követően pedig Keszthelyi megpattanó lövése talált utat a hálóba. Illés fórban a kapufára lőtt, majd mindkét oldalon kimaradtak az emberelőnyös helyzetek (2-2). A második negyedben Garda ismét Bíró Attila együttesét juttatta vezetéshez, sőt, mivel az oroszok két fórt is elpuskáztak, Vályi góljával kétgólos lett az előny.

Női vízilabda-válogatott - Blikk

görög női vízilabda válogatott
NAP GYEPLABDA (Ói Gyeplabda Stadion) férfi torna: 9. 30 (2. 30): negyeddöntő: Németország-Argentína 12. 00): negyeddöntő: Ausztrália-Hollandia 18. 30 (11. 30): negyeddöntő: Belgium-Spanyolország 21. 00 (14. 00) negyeddöntő: India - Nagy-Britannia KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok) A csoport: 14. 15 (7. 15): Spanyolország-Argentína 16. 15 (9. 15): Norvégia-Franciaország 19. 30): Németország-Brazília B csoport: 9. 00 (2. 00): Portugália-Japán 11. 00): Egyiptom-Bahrein 21. 30 (14. 30): Dánia-Svédország KOSÁRLABDA (Szaitama Szuper Aréna) C csoport: 13. 40 (6. 40): Argentína-Japán 17. 20 (10. 20): Spanyolország-Szlovénia női torna: 10. 00): Kanada-Spanyolország 21. 00): Koreai Köztársaság-Szerbia LOVASSPORT (Sea Forest Tereppálya) 7. 45-11. 10 (0. 45-4. 10): lovastusa (terepverseny), egyéni és csapat MŰUGRÁS (Tokiói Vizes Központ) - 1 15. 00-16. 25 (8. 00-9. 25): NŐI 3 MÉTERES MŰUGRÁS, DÖNTŐ ÖKÖLVÍVÁS (Kokugikan Aréna) 11. 40 (4. 40): női 51 kg negyeddöntő, férfi 57 kg, 75 kg és +91 kg negyeddöntő, férfi 69 kg és 81 kg elődöntő 17.

női vizilabda válogatott

Majd a kajak-kenusaink is remekeltek: Tótka Sándor aranyat, Csipes Tamara pedig ezüstérmet nyert. Az öttusázó Marosi Ádám az első tízben fejezte be a nyitószámot, Gulyás Michelle és Kovács Sarolta pedig a 36 fős mezőny első felében. A magyar női vízilabda-válogatott viszont kikapott Spanyolországtól, így nem jutott be döntőbe. Gurisatti Gréta: Ha a tüzes tekintet és a dobbanó szív megvan, akkor minden adott a győzelemhez A magyar női vízilabda-válogatott hihetetlen izgalmakat követően legyőzte a holland csapatot a tokiói olimpia keddi negyeddöntőjében. A magyar csapat játékosai szerint a szív és a csapatmunka diadala volt a hollandok felett aratott győzelem. Bíró Attila szövetségi kapitány szerint az elődöntőben a spanyolok ellen ugyanannyi esélye lesz a magyar csapatnak, mint a hollandok ellen.

Fontos döntést hozott a női vízilabda-válogatott csodaszép kapusa

Szimanovics szépített, amire Keszthelyi válaszolt. Vályi értékesítette az újabb fórt, így már három volt a különbség, ami maradt is egy Szimanovics-Szücs gólváltást követően, de a játékrész vége előtt Glizina faragott a hátrányból (7-5). A harmadik szakaszt Prokofjeva - aki az első orosz-magyaron négyszer volt eredményes - ötméteresből szerzett gólja nyitotta, majd ugyanő ejtett a kapuba a kihagyott magyar helyzetek után. Szerzsantova fórból volt eredményes, így a háromgólos előnyből egygólos hátrány lett. A negyed magyar gól nélkül zárult (7-8). Az utolsó játékrész elején Vályi egyenlített, aztán Gurisatti fórból visszavette a vezetést. Nem sokáig, mert Timofejeva jól fejezett be egy előnyös szituációt. Hasonló helyzetből Illés talált be Bíró Attila időkérése után. Már egy percen belül a magyar válogatott támadhatott és a kapitány ismét időt kért. Az akciót nem sikerült végigvinni, de nem sokkal később Magyari Alda előbb védett, majd az üres kapuba lőtt, mivel az orosz kapus előreúszott támadni (11-9).

2021. 07. 05 21:05 Frissítve: 2021. 05 22:45 A tokiói olimpiára készülő magyar női vízilabda-válogatott 9–9-es döntetlent játszott Kanadával a margitszigeti SEAT-kupa első mérkőzésén, hétfőn – számolt be a Magyar Távirati Iroda. Bíró Attila szövetségi kapitány friss világliga-ezüstérmes csapata szerezte az első találatot, majd a nagyszünetig volt előny az észak-amerikai gárdánál, és kétgólos magyar előny is, két negyed után 5–5 állt az eredményjelzőn – tudósított az MTI. A fordulást követően ismét két góllal elhúzott a házigazda, majd a záró nyolc percnek kanadai szépítést követően 7–6-os magyar fórról vághattak neki a felek. A hajrában a remeklő Garda Krisztina vezérletével többször is előnyben volt a magyar válogatott, a kanadaiak rendre egyenlíteni tudtak, és a végeredmény is döntetlen lett. Bíró Attila a találkozó után gyengének értékelte a játékot, támadásban és védekezésben is sok hibát látott, leszögezte ugyanakkor: az olimpián sokkal előrébb fog tartani a nemzeti csapat. A két együttes kedden 14 órától ismét megmérkőzik egymással, ugyancsak a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában – tekintett előre az MTI.

A női szakág 23 év után szerzett aranyérmet utánpótlás-világversenyről. Mindkét kapitány kihirdette a keretet. Három góllal nyertünk az olaszok ellen. Be kell érnie emiatt a csoport második helyével. Kína is nagy verést kapott a dunaújvárosi felkészülési tornán. A férfiaknak nem okozhat gondot Málta és Törökország, a nők elkerülték a hollandokat és a spanyolokat. Bronzéremmel vigasztalódhat a női pólócsapat. Többször is súlyos hullámvölgyből jött vissza a női pólócsapat, de az utolsó percben egyszerűen nem akart bemenni a kapuba a labda. A szélsőséges idő sem tudta lelassítani a magyar csapatot. Papírforma, hogy ott vagyunk a világ nyolc legjobb csapata között. Bíró Attila, a női vízilabda válogatott szövetségi kapitánya a Kanada elleni győzelem után úgy érzi, nem tenne jót a válogatottnak a csoportelsőség. Nem tudták, mennyi a világrekord, csak az volt a cél, hogy ne sérüljön meg senki. Világrekordot jelentő győzelmet aratott Bíró Attila csapata. Három ezüst után összejött a nagy siker.