Hortobágyi Hídivásár 2021

September 3, 2022

Hortobágyi Hídivásár és Pusztán Ünnep részletes program itt HNP Látogatóközpont • Darvak Világa Interaktív kiállítás • Hortobágyi Vadaspark • Körszín kézműves kiállítás és vásár • Hortobágyi Pásztormúzeum • Hortobágyi csárda kiállítás • Kadarcsi csárda kiállítás • Meggyes csárdamúzeum • Hortobágy-halastavi Kisvasút • Hortobágyi Csillagoségbolt-park • Tiszakürti Arborétum • Bátorligeti Ősláp múzeum • Cégénydányádi Kastélypark • Tisza-tavi Vízi Sétány • Jászberényi Sasközpont • Darufesztivál

DEmedia.hu | Cikk

Három nap, három rendezvény a pásztorok földjén! A Hortobágyi Hídivásár a vásártéren, a 25. Országos Gulyásverseny és Pásztortalálkozó a Pusztai Állatparkban, illetve Lovasversenyek Mátán várják az érdeklődőket augusztus 20-22. között! Debrecen és Hortobágy együttműködik a hagyományok megőrzése érdekében: Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata megbízásából a Főnix Rendezvényszervező Közhasznú Nonprofit Kft. 2017 óta segíti a Hortobágyi Lovasnapok rendezvény előkészítését és lebonyolítását. A pandémia miatt idén ez a program nem valósulhatott meg, de egy különleges eseménysorozatnak köszönhetően mégis alkalom nyílik arra, hogy a szervezők őrizzék és ápolják a magyar lovas hagyományokat, minél több emberrel ismertessék meg az ezekhez a hagyományokhoz kapcsolódó viseletet, népzenét és tárgyhasználatot is. A Pusztán Ünnep! rendezvénysorozat megvalósítását, amely a 25. Országos Gulyásverseny és Pásztortalálkozót és a Mátai Ménesben megrendezett lovasversenyeket foglalja magában Debrecen Megyei Jogú Város 10 millió forinttal támogatja.

A debreceni tanács csak 1892-ben döntött a rendszeresített, évenként kétszer tartandó állatvásárról és arról, hogy annak helye, ahol már a korábbi években is tartották, a hídnál legyen. A hídi vásárok virágkorában főleg debreceni mesterek, kalaposok, szűrszabók, csizmadiák, miskolci kádárok, kerékgyártók, debreceni, füredi és mezőcsáti fazekasok, pipások, tiszafüredi nyergesek, szarvasi szőrtarisznyások, felvidéki csengő- és kolompkészítők, mézeskalácsosok és lacipecsenyések kínálták híres áruikat, de árultak itt debreceni ekhós szekeret is. A Hortobágyi Hídivásár országos jelentőségű, Hortobágy Község meghatározó éves rendezvénye, országos kirakodó és népművészeti vásár. A rendezvény szervezője Hortobágy Község Önkormányzatának rendezvényszervező vállalkozása a Hortobágyi-Délibáb Nonprofit Kft. A Hídivásáron a Hortobágyi Pásztorkultúra bemutatásra kerül, köszönthetjük majd Hortobágy Örökös pásztorait, és a hortobágyi kézműveseket. A közönség, a vásár látogatói a nemzeti értéknek számító Hortobágyi Slambucot is kóstolhatják majd a háromnapos rendezvény alatt.

  1. Hortobágyi Nemzeti Park
  2. Hortobágyi hídivásár 2021 pdf
  3. DEmedia.hu | Cikk

Hortobágyi hídivásár – ItthonOtthonVan.hu

Az ide látogatók megismerkedhetnek a Hortobágyra jellemző hagyományos, tájjellegű ételekkel is. A Hídivásárt kulturális események, programsorozatok kísérik, melyek főként a hagyományőrzés és a folklór jegyében zajlanak. Javarészt népzenei és néptánc előadások sorozata fogadja az ideérkező vendégeket, de a modern zene iránt érdeklődők sem maradnak programok nélkül. A hagyományok szerint az államalapító Szent István király és az új kenyér ünnepének (augusztus 20-hoz) kötődően kerül megrendezésre az országos hírű kirakodó és népművészeti vásár. Állandóságát ma is nagyhírű sokadalma adja. A Kilenclyukú Híd nemcsak névadója a vásárnak, hanem közismert szimbóluma e sajátosan magyar tájnak, a hortobágyi pusztának. A vásárok nemcsak az árucserének kereskedelmi helyszíneit adják, hanem a népi műveltség, a hírek, az ismeretek megszerzésének, cserélődésének formáját is. A vásár mellett nagy jelentősége van a találkozóknak is, pásztorok, csikósok, gulyások találkozóinak, bemutatkozásainak, számadásainak.

Dátum: 2021-08-20 - 2021-08-22 A Hortobágyi Hídivásár nemzeti érték, kulturális örökség. A hagyományőrző ünnep történelme az 1800-as évek elejére tekint vissza, amikor a debreceni és környékbeli gazdák állatvásárokat tartottak Hortobágyon a Kilenclyukú híd lábánál. Ekkor még főként lovak, szarvasmarhák, birkák és sertések cseréltek gazdát. Az állatvásár elképzelhetetlen volt kirakodó vásár nélkül. Felsorakoztak portékáikkal a debreceni és környékbeli kézműves mesterek. A megkötött vásárra áldomást ihattak a csárdában, lacikonyhákon, alkalmi zöldvendéglők sokaságában. Mára az állatvásár jelleget felváltotta a népművészeti és kézműves portékák bemutatása, árusítása. Szinte az egész ország területéről érkeznek a ma már egyre ritkábbnak számító mesterségeket űző vásárosok, mint például a mézeskalácsosok, szíjgyártók, kalaposok, fazekasok, fafaragók, késkészítők. Napjainkban országos népművészeti és kirakodó vásárként tömegeket vonz határon innen és túl. A vásárban megtalálhatók a népi-, kézműves-, bio-, termékek mellett a régiségek és modern kori vívmányok is.

Részletek hamarosan…

  1. Dacia sandero teszt
  2. Egyedi rendszámtábla készítés
  3. Tisztelt doktor úr
  4. Folytontermő eper gondozása
  5. Digitális mikrohullámú sito www
  6. Poldark 1 évad 2 rész videa
  7. Az igazság ligája 2011 edition
  8. Kijárási tilalom meddig
  9. Comedy central élő műsor
  10. Eladó lakás győrben
  11. Meddig jó a diákigazolvány
  12. Media markt bluetooth hangszóró
  13. Kossuth és széchenyi vitája
kik-győr-nyitvatartás